
Ocena uczestników





2100.00 zł
Kup biletProwadzący:
Arek Andrzejewski
3-dniowe Warsztaty Piekarskie „Chleb na zakwasie” to kurs, podczas którego nauczysz się pracować na 100 letnim zakwasie oraz mąkach z pełnego przemiału. Poznasz tradycyjne receptury na chleby, które pamiętasz z dzieciństwa. Nauczysz się zaczynania, wyrastania i pieczenia chlebów pod okiem Arka Andrzejewskiego znanego jako „Chlebodawca”.
Sprawdź inne dostępne terminy
Ocena uczestników
2100.00 zł
Kup biletDomowe wypieki bez szans na niewypał? 3- dniowy kurs piekarstwa Chleb na Zakwasie zaczniemy od podstawowej dawki teorii. Zdradzimy Ci sekrety związane z przechowywaniem i dokarmianiem zakwasu, a także zabierzemy w podróż po różnicach między pieczywem zakwasowym a drożdżowym. Wszystko po to, by chleb na zakwasie oraz zakwas sam w sobie nie miały przed Tobą tajemnic.
Skład pieczywa ma znaczenie! Właśnie dlatego nasz ekspert wprowadzi Cię w świat mąk, zasad ich łączenia i komponowania mieszanek. Dowiesz się, które mąki wybiera i czym urozmaicać wypiekane w domu pieczywo. W końcu do wyboru są nasiona, słody, zioła czy owoce! Na kursie poznasz swój smak chleba na zakwasie.
Przestań błądzić w gąszczu przepisów! Nauczymy Cię planować i piec chleb na potrzeby Twojej rodziny oraz przyjaciół. Co ważne – naturalnie wpleciesz to w swoją codzienność dzięki metodzie wielofazowego zaczyniania. I wiesz co? Z nami nauczysz się nie tylko piec świeże pieczywo, ale i wykorzystywać to czerstwe. doskonała baza wielu zdrowych potraw.
Domowej roboty zakwas na chleb, to początek dobrego chleba! Może on być pszenny lub żytni. Z nami dowiesz się, jak prosto zrobić zakwas, jak go hodować i wykorzystywać. Po prostu nauczymy Cię sztuki panowania nad zakwasem (zanim on zapanuje nad Tobą!).
Chleb żytni razowy ze słonecznikiem, to najbardziej podstawowy chleb na zakwasie, dawniej wypiekany w piecach chlebowych. Zachwyca wilgotnością i długim zachowywaniem świeżości. Świetnie nada się dla osób z IO lub cukrzycą, bo ma niski indeks glikemiczny.
Chleb jasny żytnio-płaskurkowy to dość charakterystyczny, lekko kwaskowy chleb mieszany z dodatkiem czarnuszki. Daj się porwać połączeniu mąki żytniej i pszennej z płaskorurki oraz uzyskanej dzięki temu konsystencji chleba.
Przepis na chleb śrutowy z kaszą gryczaną i makiem ma słowiańskie korzenie. Ten treściwy chleb z dodatkiem gryki, maku i miodu zgodnie z tradycją „Dziadów” miał karmić dusze przodków. Dziś jego smak może sycić Ciebie oraz Twoją rodzinę.
Zacznij działać z małymi kęsami ciasta zakwasowego, bo różni się ona od pracy z dużą ilością ciasta chlebowego. Bułki orkiszowe na zakwasie z żurawiną to alternatywa dla żytniego pieczywa. Kursanci długo pamiętają ten smak!
Zakwas na żur możesz zrobić według własnych preferencji. A ponieważ od jakości zakwasu zależy finalny smak żuru, jego umiejętne i samodzielne przygotowanie jest wręcz kluczowe. Wtedy tradycyjny polski żur zawsze wyjdzie pyszny.
Razem przyrządzimy żurek według tradycyjnego przepisu rodziny Kuroniów. Użyjesz do tego prawdziwego zakwasu i zobaczysz, jak jego jakość oraz dobór odpowiednich dodatków wpływa na finalny smak żuru.
Oczaruj bliskich naszą propozycją na zero waste w kuchni! Nauczysz się robić szybką przekąskę z większej ilości zakwasu chlebowego. A to wszystko w dwóch wersjach: na słodko z owocami i na słono z kawiorem i łososiem.
Od lat tworzymy materiały edukacyjne związane m.in. z piekarstwem. To nasza pasja, którą chcemy się dzielić. A po opiniach kursantów widać, że umiemy to robić. Wiemy, co to znaczy świadome piekarstwo!
Gdy raz zacznie się piec domowe pieczywo, to naprawdę trudno przestać. Dlatego oddajemy w Twoje ręce nowe warsztaty dla osób, które chcą nauczyć się piec domowe, zdrowe i smaczne pieczywo.
Na każdym etapie jesteśmy przy Tobie. Prowadzący pokazuje wszystkie czynności, tłumaczy kolejne zagadnienia i udowadnia, że dbanie o wysoką jakość jedzenia w zaciszu własnej kuchni jest bardzo proste.
Pracujesz na stanowisku wyposażonym w narzędzia, mąki, dodatki oraz zakwasy. Dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz do uzyskania pieczywa z miękkim środkiem i chrupiącą oraz rumianą skórką.
Poznaj Arka Andrzejewskiego
Gdy po latach mieszkania poza miastem przeprowadziłem się do dużej aglomeracji, zachłysnąłem się tym, czego na wsi doświadczyć nie mogłem. Skończyło się to chwilowymi przyjemnościami i długotrwałymi konsekwencjami wskazanymi mi przez lekarza.
Wtedy uświadomiłem sobie, że zdrowej żywności, której potrzebowałem, nigdzie nie mogę znaleźć. Zwłaszcza chleba. A jego przyjemny, lekko kwaskowy zapach znam od dziecka. Do dziś pamiętam jazdę na rowerze z pajdą chleba – dzieła mojej babci i jej siostry – w dłoni.
Mimo wielu trudności odtworzyłem stare przepisy, a pierwszy własnoręcznie zrobiony żytni zakwas chlebowy dał początek pasji, którą dziś chętnie dzielę się z innymi. Zależy mi, żebyśmy mieli stały i łatwy dostęp do smaku tradycji, zdrowia i dziecinnej beztroski.
Wybierz bilet i przejdź dalej, aby wybrać termin.
Ocena uczestników:
2100.00 zł
Kup biletZrób sobie prezent, który będzie nie tylko chwilową przyjemnością, ale też poprawi jakość Twojego jedzenia. Te warsztaty na długo zostają w pamięci! A zdobyta wiedza przyda się każdego dnia.
Ocena uczestników:
3300.00 zł
Kup biletWiemy, że lubicie przyjeżdżać do nas razem. Dlatego przygotowaliśmy bilet dla osoby towarzyszącej. To pomysł na wspólnie spędzony czas. Gotowanie ręka w rękę naprawdę zbliża!
Ocena uczestników:
2100.00 zł
Kup biletPodaruj komuś bilet na 3-dniowe Warsztaty Piekarskie. To propozycja dla tych, którzy chcą budować świadomość zdrowego i tradycyjnego odżywiania. Wiemy po sobie, że to zmiana na lepsze.
Pracownia Rzemieślnicza Fimple.tv
Piekarstwo już ze mną zostanie
Piotrek – uczestnik 3DWP
Zawsze łatwiej było mi iść do małej piekarenki myśląc, że oferuje ona ręcznie robione pieczywo. Nic bardziej mylnego. Odkąd zrobiłem swój pierwszy chleb zrozumiałem, że tylko domowe pieczywo będzie zdrowe i naturalne.
Chrupiące pieczywo na zakwasie
Basia - uczestniczka 3DWP
Podczas warsztatów zrozumiałam podstawowe błędy, jakie popełniałam przy pieczeniu chleba na zakwasie. Od teraz wiem, jak prawidłowo wyrastać mój chleb. Dziękuję za ogrom wiedzy i bardzo miło spędzony czas. Pozdrawiam całą zespół Fimple.