O nas

3 RAZY DZIENNIE
7 DNI W TYGODNIU
PRZEZ CAŁE ŻYCIE…

TO CO JESZ MA ZNACZENIE!

Jak powstały Warsztaty?

POCZĄTEK…

Nie trudno jest zrozumieć, że to, co się je, ma znaczenie. Niestety w dzisiejszych czasach ta prawda jest mocno tłumiona przez producentów sklepowych produktów, które jak by nie kombinować, to i tak mają w sobie chemię. Ten fakt nas (mnie – Mariusz i jego – Adam) bardzo irytował, ponieważ jako młodzi ludzie nie zgadzaliśmy się na żywienie naszych rodzin szeroko pojętą chemią w żywności.

SZUKANIE ROZWIĄZAŃ

Szukaliśmy rozwiązań, czytaliśmy książki, oglądaliśmy filmy i w ten sposób uświadomiliśmy sobie, że Polacy mają ogromny skarb narodowy, jakim jest tradycja kulinarna. Niestety nasi dziadkowie powoli odchodzą, a zawodów takich jak np. masarz czy serowar nigdzie się nie nauczymy. Tak powstały Rzemieślnicze Warsztaty Kulinarne.

PRZYGOTOWANIA

Przygotowaliśmy 2 typy warsztatów: podstawowe – dla każdego, kto chce zacząć swoją przygodę ze swojskimi wyrobami domowymi oraz zaawansowane – dla tych, co chcą iść dalej i rozwijać swoje umiejętności, czy też biznesy lokalne. Na naszych warsztatach uczą tylko najlepsi eksperci w swoich dziedzinach. Wyjątkowi ludzie. Osoby, które poświęciły całe życie na zgłębianiu swoich umiejętności.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Uczymy jak prowadzić swoją kuchnię korzystając z produktów od lokalnych gospodarzy, jak robić produkty bez zbędnych konserwantów, sztucznych dodatków itp. Pokazujemy krok po kroku, jak zrobić wyroby mleczne takie jak sery, jogurty, masło oraz jak robić swojskie wędliny, domowe pieczywo, piwo i wiele innych. Podczas warsztatów zawsze jest miejsce na pytania, odpowiedzi, rozmowy i naukę.

CO CHCEMY CI DAĆ?

Naszym celem jest uświadomienie przede wszystkim Ciebie, że to co jesz, ma znaczenie. Nauczymy Cię jak robić i przechowywać własne wyroby domowe. Jak tradycyjnie wędzić, jak robić proste i zaawansowane sery (lepszych niż te, które sam/a zrobisz – nie jadłeś/aś), jak robić bułki, chleby, rogale. Jak zrobić i przechowywać zakwas pszenny czy żytni. Jak robić najlepsze domowe piwo i wiele innych.  Zapraszamy Cię na nasze Warsztaty Rzemieślnicze – do zobaczenia.

Zajmuję się organizacją warsztatów od strony technicznej. Strony www, pisanie tekstów, wyświetlanie prezentacji itp. Praca z ludźmi podczas warsztatów to dla mnie przyjemność. Podczas warsztatów zaawansowanych prowadzę blok “Jak reklamować swoje produkty w social media”.

Mariusz

Organizator

Zajmuję się organizacją warsztatów od strony merytorycznej. Jeśli dostaniesz od nas maila – to pewnie ode mnie 🙂 Od 15 lat zajmuję się szeroko pojętym wędliniarstwem. Bliżej poznamy się podczas bloków warsztatowych, które mam przyjemność prowadzić wraz z innymi Ekspertami.

Adam

Organizator, prowadzący

Zajmuję się organizacją warsztatów od strony technicznej. Przygotowanie produktów, narzędzi, stanowisk pracy. Mnie poznasz jako pierwszą podczas rejestracji swojego uczestnictwa na warsztatach 🙂 Wiem gdzie znajduje się bufet kawowy, dlatego musisz mnie poznać 🙂 Do zobaczenia!

Patrycja

Organizator