fbpx 3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie 3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie

WARSZTATY WĘDLINIARSKIE

Najbliższy wolny termin: 22 – 24 października 2021 roku

Prowadzący: Adam Pulkowski
Ośrodek: Grand Aspen

3-DNIOWE WARSZTATY WĘDLINIARSKIE

Czego nauczysz się podczas warsztatów wędliniarskich?

Wyrób kiełbas podczas warsztatów wędliniarskich

Kiełbasy

1. Śląska – prawdziwa receptura. Przy swoim stanowisku pracy przygotujesz farsz, wcześniej dzieląc mięso na klasy. Następnie nadziejesz jelita, odkręcisz w parki, osuszysz, włożysz do wędzarni i obrobisz termicznie.
2. Jałowcowa – tradycyjna, bardzo stara receptura. Jej wyjątkowy smak zawdzięczysz m.in. jelitom wołowym, z których podczas podpiekania wytapia się pozostały w nich tłuszcz. Przy tym wyrobie nauczysz się flokowania.
3. Słoikowa (popularna konserwa) – bardzo znany i smaczny wyrób. Podczas tego bloku dowiesz się jak uzyskać galaretkę i tłuszczyk dookoła konserwy. Wykonasz 3 słoiki tego specjału i dowiesz się co zrobić, aby długo wytrzymał przechowywany w temperaturze pokojowej.
4. Szynkowa drobiowa (znana jako Polędwica drobiowa) – delikatna wędlina z piersi kurczaka, uwielbiana przez dzieci. Odpowiednia doza przypraw dadzą wyjątkowo delikatny smak. Po nabiciu w osłonkę i odpowiednim zawiązaniu sparzysz ją do określonej temperatury wewnątrz wyrobu.

Wyrób wędzonek podczas 3-Dniowych Warsztatów Wędliniarskich

Wędzonki

1. Polędwica lubuska (a’la łososiowa) – wędlina wymyślona przez ekspertów Fimple. W tym bloku m.in. dowiesz się wszystkiego o wędzeniu, poprawnie pozbędziesz się mizdry oraz warkocza, nauczysz się wiązania wędzonek, aby każda mogła cieszyć oko.
2. Polędwica sopocka – wykonanie według starej receptury. Dowiesz się wszystkiego o nastrzykiwaniu wędzonek, samodzielnie przygotujesz solankę, a ostatecznie nabijesz polędwicę na hak i uwędzisz.
3. Boczek wędzony pieczony – tej wędzonki przedstawiać nie trzeba. W tym bloku warsztatowym dowiesz się jak przygotować boczek do wędzenia, jak rodzaj obróbki termicznej wpływa na końcowy efekt i wiele innych.
4. Boczek wędzony parzony - poznasz prawidłowy proces wyrobu boczku od peklowania, po ociekanie i osuszanie, wędzenie, parzenie i studzenie. Dowiesz się jak jaki wpływ mają określone temperatury każdego z etapów na jakość i trwałość wędzonek.

Teoria wędliniarstwa - warsztaty

Teoria

1. Klasyfikacja mięsa – nauka poprawnej klasyfikacji surowców, podział mięsa na klasy I, II, III i IV. Podział tłuszczów na miękkie i twarde. Dobór odpowiednich klas do poszczególnych receptur..
2. Peklowanie surowców – różnice między peklosolą, solą i saletrą. Dowiesz się w jakich naczyniach i temperaturach przeprowadzać peklowanie. Poruszymy temat postępowania z drobiem.
3. Osłonki sztuczne i jelita naturalne – dowiesz się, jak przygotować je do nadziewania kiełbas, jak prawidłowo je przechowywać, aby miały jak najdłuższą trwałość.
4. Przyprawy - kompozycje przypraw i dobór do poszczególnych receptur. Ilości, odważanie, przechowywanie, trwałość i sposoby rozdrabniania.
5. Wędzenie od A do Z - wędzarnie opalane drewnem i elektryczne. Dobór drewna. Wędzenie zimne i gorące. Czas wędzenia, a trwałość wędzonek. Przygotowanie wędzarni przed wędzeniem.
6. Obróbka termiczna – rodzaje i wpływ na trwałość wyrobów. Prawidłowy pomiar temperatur i odpowiednie wartości dla uzyskania bezpiecznych dla zdrowia wędlin.

WYŁĄCZ

Sprawdź szczegółowy plan warsztatów

ATUTY WARSZTATÓW WĘDLINIARSKICH

Dowiedz się dlaczego warto do nas przyjechać. Patrycja – organizator.

Własne stanowisko pracy​

Robisz wszystko samodzielnie pod okiem eksperta. Twoje stanowisko pracy zaopatrzymy w surowce, przyprawy, narzędzia itp. Tylko w taki sposób zdobędziesz odpowiednią praktykę!

Zabierzesz swoje wyroby​

Wszystkie wykonane przez siebie wyroby zabierzesz do domu – odpowiednio zapakowane i przygotowane do transportu.

Rabaty​

Od naszych Partnerów otrzymasz rabat na jednorazowe zakupy w ich sklepach. Od nas, otrzymasz rabat na wszystkie kursy online z Adamem Pulkowskim.

Noclegi + wyżywienie​

Masz zapewnione 2 noclegi w pokoju z łazienką oraz pełne wyżywienie, czyli śniadania, obiady i kolacje. wraz z całodobowym, samoobsługowym bufetem kawowym. Będą też swojskie wyroby prowadzącego, a  jeśli pogoda dopisze – wspólne, wieczorne ognisko.

Gotowe wyroby wędliniarskie​

Podczas warsztatów od A do Z wykonasz 8 wyrobów wędliniarskich: Kiełbasę śląską, Kiełbasę jałowcową, Boczek wędzony pieczony i parzony, Kiełbasę szynkową drobiową, Konserwę słoikową oraz Polędwicę lubuską i sopocką. Będziesz wędzić, parzyć, podpiekać, osuszać i wiele innych.

KTO PROWADZI WARSZTATY?

ADAM PULKOWSKI

Od niemal 15 lat zajmuje się szeroko pojętym wędliniarstwem domowym.  
W 2014 roku został ekspertem Fimple.tv (dawnej Szkoły w Necie). Został wówczas poproszony przez nas o przygotowanie scenariusza do ponad 14 godzinnego filmu szkoleniowego, który był zrealizowany z największym forum wędliniarskim w Polsce (wedlinydomowe). Zrealizowany materiał filmowy do dziś jest znanym i bardzo poważanym w branży wędliniarskiej warsztatem wideo.

Twórca receptur wędliniarskich
Autor artykułów o tematyce wędliniarskiej
Doradca w rzemieślniczych zakładach masarskich
Ekspert wędliniarski portalu Fimple.tv
Więcej o Adamie

Adam Pulkowski

Zapraszam Cię na warsztaty wędliniarskie z moim udziałem. Z chęcią podzielę się doświadczeniem, jakie zdobywałem przez wiele lat. Wierzę, że wędliniarstwo domowe wróci do Polski, jak miało to miejsce 20, 30 lat temu. Robiąc swoje domowe wyroby przyczyniasz się do tego!

Kursy wideo

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WARSZTATY?

Więcej o noclegach i jedzeniu

GRAND ASPEN

POSIADŁOŚĆ

Nie jest to hotel, restauracja, czy agroturystyka. To posiadłość wkomponowana w otaczającą naturę, żyjąca z nią w zgodzie. Cały obiekt dostępny jest dla Ciebie. Każda warsztatowa przerwa, to nieograniczona ilość wolnego miejsca na odpoczynek.

SALA

Swoją przestrzennością zapewnia przyjemność z przyswajania wiedzy. Duże, drewniane stoły pozwalają na komfortowe, indywidualne stanowiska pracy. Sala warsztatowa mieści się w tym samym budynku, co pokoje noclegowe.

POKOJE

Pokoje mają wysoki standard estetyczny, zaś swoją prostotą sprzyjają wyciszeniu. W każdym pokoju znajduje się łazienka (reg. pkt. 14.).

KUCHNIA

Gotujemy z najlepszych składników, w kuchni znajdującej się za ścianą jadalni. Ponadto do Twojej dyspozycji jest samoobsługowy, całodobowy bufet ze świeżo mieloną kawą, dobrymi herbatami, wodą mineralną, owocami i własnoręcznie wypiekanym ciastem.

BILETY

Wybierz interesującą Cię opcję

1 OSOBA

BILET / 1 osoba

1 750 PLN
W cenie masz zapewniony udział w 3 dniowych warsztatach (piątek, sobota, niedziela) oraz:
Własne stanowisko pracy
Sprzęt i narzędzia warsztatowe
Surowce i dodatki wędliniarskie
Receptury wykonywanych wędlin (broszura)
Pełne wyżywienie
Bufet kawowy dostępny 24 h/d
Dwa noclegi w 2/3 os. pokoju z łazienką
Zaświadczenie o ukończeniu 3DWW I stopnia
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
W sumie w trakcie warsztatów zrobisz samodzielnie niemal 10 kg wyrobów, które zabierzesz ze sobą do domu.
Co nas wyróżnia?
Ważne!
Będziesz pracować przy własnym stanowisku pracy, wyposażonym w niezbędny sprzęt do wędliniarstwa domowego.
Zaopatrzymy Cię w świeże mięso wieprzowe i drobiowe, osłonki i jelita do kiełbas, dobrej jakości przyprawy oraz inne składniki i dodatki wędliniarskie.
Nasze warsztaty pozwolą Ci zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną.
Co nas wyróżnia?
Co zyskasz?
Dla Ciebie
Samodzielnie będziesz dzielić mięso na klasy, dozować przyprawy, nadziewać jelita, peklować, sznurować, parzyć i wiele innych.
Tylko taka forma warsztatów - oparta na samodzielnej pracy pod okiem eksperta - daje niezwykłe efekty w postaci przyswojenia dużej ilości wiedzy. Jest to najlepsza forma nauki i tylko taką polecamy.
Co zyskasz?

OPINIE UCZESTNIKÓW

Nadesłane opinie po warsztatach wędliniarskich

„Super atmosfera i wspaniały prowadzący, który potrafi przekazać wiedzę. Duży plus za to, że każdy mógł sam dotknąć i zrobić swoją wędlinę, którą póżniej zabrał do domu. i mógł ją zdegustować z rodziną i znajomymi. Fajni uczestnicy i sceneria miejsca, w której te warsztaty się odbywały. Adam bardzo dziękuję za fachowe porady i niektóre napewno wprowadzę u siebie.”
Ireneusz
Uczestnik 3DWW
„Kolejne warsztaty za mną. Tym razem wędliniarskie. Niesamowita organizacja warsztatów przez fimple. Kiełbasa śląska, jałowcowa, polędwica sopocka, boczek wędzony i oczywiście kiełbasa słoikowa. Każdy robi swoje wyroby i zabiera do domku! Oczywiście niepowtarzalne towarzystwo! Polecam każdemu początkującemu i nie tylko.”
Agnieszka
Uczestniczka 3DWW
„Bardzo przydatne szkolenie z wyrobu wędlin – super przepisy, które na pewno wykorzystam. Sam wędliny robiłem wcześniej kilka razy, ale dopiero w czasie warsztatów uzyskałem wiele przydatnych wskazówek, które sprawiają, że wędliny wychodzą naprawdę super. Adam prowadzący warsztaty cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, daje wiele przydatnych wskazówek. Polecam warsztaty wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z wędliniarstwem lub nauczyć się czegoś więcej.”
Mietek
Uczestnik 3DWW

JAK DOJECHAĆ NA WARSZTATY?

To nie tak daleko jak myślisz!
Partner warsztatów wędliniarskich

Nasz partner i dostawca narzędzi

"Dzielimy się z Każdym naszą pasją,
wiedzą i tradycją domowego przetwórstwa,
aby żyć szczęśliwie i zdrowo."