fbpx 3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie 3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie
Masz pytania? 796 469 291 - Mariusz

3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie

pod okiem eksperta
Adama Pulkowskiego

Stacjonarne warsztaty wędliniarskie to:

3

dni nauki wędliniarstwa

4

bloki tematyczne

8

wykonanych wyrobów mięsnych

przyjemności płynące z nauki

NAJBLIŻSZY TERMIN: 3 – 5 lutego 2023 r.

3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie

Czego się nauczysz?
Teoria wędliniarstwa - warsztaty

Teoria

Klasyfikacja mięsa, peklowanie surowców, przygotowanie osłonek i jelit naturalnych, dobór przypraw i procesy wędzenia oraz obróbka termiczna pokazane krok po kroku – nie będziemy ukrywać, że z kursów wędliniarskich wychodzisz z solidną wiedzą związaną z domową produkcją rzemieślniczych wędlin.

Dobór składników i mięsa

Czy pojawiła się kiedyś w Twojej głowie myśl: z czego jest zrobione to, co właśnie jem? 3-dniowe warsztaty wędliniarskie odpowiadają na to pytanie. Teraz samodzielnie zrobisz domową wędlinę – z dokładnie tych składników, które uznasz za najlepsze. W ciągu tych 3 dni nauczymy Cię wybierać składniki idealne.

Warsztaty wędliniarskie - mięso na warsztaty

Przepisy krok po kroku

Chcemy Ci pokazać, że rzemieślnicze wyrabianie wędlin w domu jest proste, zdrowe i przyjemne. Adam – prowadzący warsztaty wędliniarskie – krok po kroku pokazuje i omawia każdy proces. To ułatwia zapamiętanie kolejnych kroków i uczy, jak odtworzyć je samodzielnie w domu. Na kursie budujesz świadomość kulinarną i przestajesz powtarzać czynności, których celu nie rozumiesz.

3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie Oczami Eksperta

Praktyczną wiedzę podajemy najprościej jak tylko się da!

Przepisy, które zabierzesz ze sobą

Świadomie zmienisz z nami jakość spożywanych posiłków
Swojska kiełbasa śląska - warsztaty wędliniarskie

Kiełbasa śląska

Przejdź cały proces – od przygotowania farszu po obróbkę termiczną – i poczuj, jak smakuje własnoręcznie przygotowana tradycyjna kiełbasa śląska.

Kiełbasa jałowcowa - podczas warsztatów 3DWW

Kiełbasa jałowcowa

Tutaj nauczysz się flokowania. Dowiesz się także, dlaczego i jak jelita wołowe wpływają na smak kiełbasy jałowcowej przygotowanej wg bardzo starej receptury.

Kiełbasa słoikowa - kurs wędliniarski

Kiełbasa słoikowa

Galaretka i tłuszczyk wokół konserwy? Z nami to nie problem! Pokażemy Ci, jak przygotować słoik specjału, który przechowasz w spiżarni przez długi czas.

Kiełbasa szynkowa, drobiowa - warsztaty wędliniarskie

Szynkowa drobiowa

Czas na delikatność – polędwica drobiowa nie ma sobie równych. Kluczowe są tu jednak przyprawy i sparzenie mięsa w określonej temperaturze.

Polędwica lubuska - podczas warsztatów wędliniarskich

Polędwica lubuska

Jesteśmy dumni z tego przepisu. Stworzył go nasz ekspert i chętnie podzieli się z Tobą recepturą. Po tym bloku wędzenie nie będzie miało przed Tobą tajemnic.

Polędwica sopocka - 3 Dniowe Warsztaty Węldiniarskie

Polędwica sopocka

Znasz pojęcie nastrzykiwania wędzonek? My Ci je dokładnie pokażemy! Potem Ty przygotujesz solankę, nabijesz polędwicę na hak i uwędzisz ją.

Boczek wędzony pieczony - warsztaty wędliniarskie fimple.tv

Boczek wędzony pieczony

Choć obróbka termiczna nie jedno ma imię, ale tej wędzonki nie trzeba nikomu przedstawiać. Smak i aromat nie do podrobienia.

Boczek wędzony parzony - wykonany podczas warsztatów wędliniarskich

Boczek wędzony parzony

Ten proces tworzenia jest bardzo ciekawy. Ociekanie, osuszanie, wędzenie, parzenie, studzenie – aż głowa paruje od tych temperatur!

Zalety Stacjonarnych Warsztatów Wędliniarskich

Teorie przekuliśmy w praktykę!

7 lat doświadczenia

Od lat tworzymy materiały edukacyjne związane m.in. z wędliniarstwem. To nasza pasja, którą chcemy się dzielić. A po opiniach kursantów widać, że umiemy to robić. Wiemy, co to znaczy świadome wędliniarstwo!

Autorskie receptury

Nie wierzymy w metodę „na oko”. Dlatego pracujesz z precyzyjnie przygotowanymi recepturami. Dokładne proporcje gwarantują powtarzalne efekty. Domowe wyroby zawsze wychodzą zgodnie z planem.

Wsparcie instruktora

Zawsze jesteśmy przy Tobie. Krok po kroku pokazujemy wszystkie czynności, tłumaczymy kolejne zagadnienia i… zdradzamy wędliniarskie sekrety! Stawiamy na najwyższą jakość podaną w prosty sposób.

Wyposażony warsztat

Pracujesz na własnym stanowisku wyposażonym w narzędzia, mięsa oraz aromatyczne przyprawy. Dostaniesz więc to, czego potrzebujesz do uzyskania wędlin o zbalansowanym smaku, prawidłowej strukturze i pięknym kolorze.

3-Dniowe Warsztaty Wędliniarskie

Zobacz, jak to wygląda!
NAJBLIŻSZY TERMIN: 3 – 5 lutego 2023 r.

Prowadzący Warsztaty Wędliniarskie

Poznaj Adama Pulkowskiego

Zaczęło się od tego, że chciałem dla siebie i rodziny zmienić jakość jedzenia. Wysoko przetworzone wędliny i sklepowe produktu mnie nie przekonywały. Rozwiązaniem był rzemieślniczy wyrób wędlin.

Na początku eksperymentowałem na własny użytek. Jednak wokół mnie byli ludzie, których interesowała podobna zmiana nawyków żywieniowych. Miało być zdrowo, smacznie i domowo.

Właśnie dlatego teraz nie tylko tworzę własne receptury, ale też chętnie dzielę się zdobywaną przez lata wiedzą. Robię to jako prowadzący w 70 merytorycznych kursach wideo z zakresu wędliniarstwa zrealizowanych razem z Fimple oraz osobiście – na warsztatach w Grand Aspen lub podczas konsultacji w hotelach, restauracjach czy zakładach masarskich.

Miejsce Warsztatów Wędliniarskich

Zobacz, co kryje w sobie Grand Aspen

ATRAKCJE

Na terenie ośrodka jest miejsce na ognisko. Domowe kiełbaski przysmażane nad ogniem smakują niebiańsko! Mamy tu także stadninę. Widok dumnie maszerujących koni uspokaja i pozwala zmienić perspektywę.

SALA

Sala, w której odbywają się warsztaty, jest wyposażona we wszystkie niezbędne podczas kursu narzędzia. Jest tu tyle miejsca, że każdy uczestnik spokojnie może i będzie pracować przy własnym stanowisku.

POKOJE

Do dyspozycji jest 10 pokojów z łazienkami. Minimalistyczny, skandynawski wystrój podkreśla klimat tego miejsca. I zachęca do odpoczynku przed kolejną próbą rzemieślniczego wędliniarstwa.

KUCHNIA

Bez niej nie wyobrażamy sobie warsztatów. Każdy uczestnik ma swobodny dostęp do kuchni. Znajdziesz tu też bufet z kawą, herbatą, owocami i domowym ciastem. W ten sposób dbamy o przyjemne warunki nauki – to dla nas ważne!

Cena 3-Dniowych Warsztatów Wędliniarskich

Poznaj szczegóły naszej oferty!

Pojedynczy bilet

Zrób sobie prezent, który nie tylko da Ci chwilową przyjemność, ale też znacząco poprawi jakość Twojego jedzenia. Te warsztaty zostaną z Tobą na długo!

Własne stanowisko pracy

Pełne receptury wyrobów

I więcej...

2 450 PLN

Podwóny bilet

Wiemy, że lubicie przyjeżdżać do nas razem. Dlatego przygotowaliśmy bilet dla osoby towarzyszącej. To świetny pomysł na wspólnie spędzony czas z daleka od miasta. Gotowanie ręka w rękę naprawdę zbliża!

Własne stanowisko pracy

Pełne receptury wyrobów

I więcej...

4 400 PLN

Oszczędzacie 500 PLN

Bilet na prezent

Podaruj komuś bilet na 3-dniowe warsztaty wędliniarskie. To propozycja dla tych, którzy chcą budować świadomość zdrowego i tradycyjnego odżywiania. Wiemy po sobie, że to zmiana na lepsze.

Idealny prezent na urodziny i nie tylko

Opłać i wręcz voucher ukochanej osobie

I więcej...

1 950 PLN

W cenie biletu na kurs wędliniarski otrzymujesz

Sprzęt i narzędzia warsztatowe

Surowce i dodatki wędliniarskie

Receptury wykonywanych wędlin (broszura)

Pełne wyżywienie

Bufet kawowy dostępny 24 h/d

Dwa noclegi w 2/3 os. pokoju z łazienką

Zaświadczenie o ukończeniu 3DWW I stopnia

Rabaty na zakupy od partnerów warsztatów

Opinie

Zobacz, co o kursach wędliniarskich myślą nasi uczestnicy
Super atmosfera i wspaniały prowadzący, który potrafi przekazać wiedzę. Duży plus za to, że każdy mógł sam dotknąć i zrobić swoją wędlinę, którą póżniej zabrał do domu. i mógł ją zdegustować z rodziną i znajomymi. Fajni uczestnicy i sceneria miejsca, w której te warsztaty się odbywały. Adam bardzo dziękuję za fachowe porady i niektóre napewno wprowadzę u siebie.
Ireneusz
Uczestnik 3DWW
Kolejne warsztaty za mną. Tym razem wędliniarskie. Niesamowita organizacja warsztatów przez fimple. Kiełbasa śląska, jałowcowa, polędwica sopocka, boczek wędzony i oczywiście kiełbasa słoikowa. Każdy robi swoje wyroby i zabiera do domku! Oczywiście niepowtarzalne towarzystwo! Polecam każdemu początkującemu i nie tylko.
Agnieszka
Uczestniczka 3DWW
Bardzo przydatne szkolenie z wyrobu wędlin – super przepisy, które na pewno wykorzystam. Sam wędliny robiłem wcześniej kilka razy, ale dopiero w czasie warsztatów uzyskałem wiele przydatnych wskazówek, które sprawiają, że wędliny wychodzą naprawdę super. Adam prowadzący warsztaty cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, daje wiele przydatnych wskazówek. Polecam warsztaty wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z wędliniarstwem lub nauczyć się czegoś więcej.
Mietek
Uczestnik 3DWW

Jak dojechać?

Spokojna okolica oraz idealne miejsce do nauki wędliniarstwa jest właśnie tutaj
Partner warsztatów wędliniarskich

Nasz partner i dostawca narzędzi

"Dzielimy się z Każdym naszą pasją,
wiedzą i tradycją domowego przetwórstwa,
aby żyć szczęśliwie i zdrowo."