fbpx

WARSZTATY SEROWARSKIE

Najbliższy wolny termin: 30 lipca – 1 sierpnia 2021

Prowadzący: Krzysztof Jaworski
Ośrodek: Grand Aspen

3-DNIOWE WARSZTATY SEROWARSKIE

Czego nauczysz się podczas warsztatów serowarskich?

DZIEŃ 1
DZIEŃ 2
DZIEŃ 3
Piątek
Tego dnia zrobisz: śmietanę i masło oraz rozpoczniesz produkcję sera Gouda.

15:00 - Obiad
15:45 - Oficjalne rozpoczęcie warsztatów
16:00 - I blok warsztatowy
20:00 - Kolacja
Sobota
Tego dnia zrobisz Ricottę i Jogurt oraz rozpoczniesz produkcję serów: Camembert i Parmezan.

8:30 - Śniadanie
9:30 - II blok warsztatowy
13:45 - Obiad
15:00 - III blok warsztatowy
19:00 - Kolacja
Niedziela
Tego dnia zrobisz sery:
a’la Oscypki, a’la Feta, Serek wiejski (Cottage cheese).

9:00 - Śniadanie
9:30 - IV blok warsztatowy
14:30 - Rozdanie zaświadczeń i oficjalne zakończenie
14:45 Obiad
Ekspert Fimple - Rzemieślnicze Warsztaty Kulinarne
Warsztaty rozpoczynają się w piątek o godzinie 15.00, jednak czekamy na Ciebie już od godziny 12.00. Podczas szkolenia nauczysz się wytwarzać sery ze świeżego, pełnowartościowego mleka prosto od krowy. Wykonane przez siebie wyroby zabierzesz ze sobą do domu.
Adam – Organizator 3DWS

ATUTY WARSZTATÓW SEROWARSKICH

Dowiedz się dlaczego warto do nas przyjechać. Patrycja – organizator.

Własne stanowisko pracy

Robisz wszystko samodzielnie pod okiem eksperta. Twoje stanowisko pracy zaopatrzymy w surowce, przyprawy, narzędzia itp. Tylko w taki sposób zdobędziesz odpowiednią praktykę!

Gotowe wyroby serowarskie

Podczas warsztatów wykonasz samodzielnie aż 8 wyrobów serowarskich, a dodatkowe 2 zrobimy wspólnie. Samodzielnie wykonasz prawdziwą Goudę i Parmezan, ubijesz masło, po którym spróbujesz swojskiej maślanki. Zrobisz grecką Fetę, pleśniowy Camembert i spróbujesz swoich sił z oscypkiem. Na koniec wykonasz śniadaniowy serek wiejski, tzw. Cottage Cheese. Wspólnie wykonamy jogurt oraz włoską Ricottę.

Noclegi + wyżywienie

Masz zapewnione 2 noclegi w pokoju z łazienką oraz pełne wyżywienie, czyli śniadania, obiady i kolacje wraz z całodobowym, samoobsługowym bufetem kawowym. Będą też swojskie wyroby członków zespołu Fimple oraz jeśli pogoda dopisze – wspólne, wieczorne ognisko.

Zabierzesz swoje wyroby

Wszystkie wykonane przez siebie wyroby zabierzesz do domu – odpowiednio zapakowane i przygotowane do transportu.

Rabaty

Od naszych Partnerów otrzymasz rabat na jednorazowe zakupy w ich sklepach.

KTO PROWADZI WARSZTATY?

KRZYSZTOF JAWORSKI

Urodził się w domu podcieniowym na Żuławach. Po studiach przez blisko 15 lat był głównym serowarem w małym zakładzie mleczarskim. Propagował wytwarzanie sera metodą prostą, manufakturową. Ser spod jego kierownictwa zdobywał liczne nagrody na targach żywności. 
Od kilkunastu lat przekazuje swoją wiedzę podczas warsztatów serowarskich zarówno amatorom, jak i profesjonalistom, którzy pragną pogłębić umiejętność, jaką jest sztuka warzenia sera.

Twórca receptur serowarskich
Autor artykułów o tematyce serowarskiej
Doradca w zakładach mleczarskich
Ekspert serowarstwa portalu Fimple.tv
Więcej o Krzysztofie

Krzysztof Jaworski

Zapraszam Cię na 3-Dniowe Warsztaty Serowarskie. Są to wyjątkowe 3 dni, podczas których możesz uczyć się ode mnie serowarstwa. Przekażę Ci wiedzę, której nie znajdziesz w książkach, a robiąc sery pod moim okiem, zdobędziesz pierwsze doświadczenie w serowarstwie. 

Kursy wideo

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WARSZTATY?

Więcej o noclegach i jedzeniu

GRAND ASPEN

POSIADŁOŚĆ

Nie jest to hotel, restauracja, czy agroturystyka. To posiadłość wkomponowana w otaczającą naturę, żyjąca z nią w zgodzie. Cały obiekt dostępny jest dla Ciebie. Każda warsztatowa przerwa, to nieograniczona ilość wolnego miejsca na odpoczynek.

SALA

Swoją przestrzennością zapewnia przyjemność z przyswajania wiedzy. Duże, drewniane stoły pozwalają na komfortowe, indywidualne stanowiska pracy. Sala warsztatowa mieści się w tym samym budynku, co pokoje noclegowe.

POKOJE

Pokoje mają wysoki standard estetyczny, zaś swoją prostotą sprzyjają wyciszeniu. W każdym pokoju znajduje się łazienka (reg. pkt. 14.).

KUCHNIA

Gotujemy z najlepszych składników, w kuchni znajdującej się za ścianą jadalni. Ponadto do Twojej dyspozycji jest samoobsługowy, całodobowy bufet ze świeżo mieloną kawą, dobrymi herbatami, wodą mineralną, owocami i własnoręcznie wypiekanymi ciasteczkami.

BILETY

Wybierz interesującą Cię opcję

1 OSOBA

BILET / 1 osoba

1 350 PLN

W cenie masz zapewniony udział w 3 dniowych warsztatach (piątek, sobota, niedziela) oraz:
Własne stanowisko pracy
Pełne wyposażenie stanowiska pracy
Receptury wykonywanych serów (broszura)
Pełne wyżywienie
Bufet kawowy dostępny 24 h/d
Dwa noclegi w 2/3 os. pokoju z łazienką
Zaświadczenie o ukończeniu 3DWS I stopnia
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Co nas wyróżnia?
Ważne!
Będziesz pracować przy własnym stanowisku pracy, wyposażonym w niezbędny sprzęt i akcesoria do wyrobu serów.
Na Twoim stanowisku będzie czekało na Ciebie prawdziwe mleko prosto od krowy, formy serowarskie, chusty oraz drobne sprzęty i dodatki serowarskie.
Co nas wyróżnia?
Co zyskasz?
Dla Ciebie
Będziesz podgrzewać mleko, pilnując odpowiednich temperatur, odmierzać i dodawać podpuszczkę, kroić powstały sernik, wyciskać serwatkę i układać ziarno serowarskie w formach.
Tylko taka forma warsztatów - oparta na samodzielnej pracy pod okiem serowara - daje niezwykłe efekty w postaci przyswojenia dużej ilości wiedzy. Jest to najlepsza forma nauki i tylko taką polecamy.
Co zyskasz?

OPINIE UCZESTNIKÓW

Nadesłane opinie po warsztatach serowarskich

„Jestem osobą, która zawsze szuka dziury w całym. A tu nie było się do czego przyczepić. Super prowadzący Serowar Krzysztof Jaworski. Świetni organizatorzy czuwający nad przebiegiem zajęć, smaczne jedzenie, no i atmosfera … Warsztaty przerosły moje oczekiwania!!!
Obecnie robimy sery na własny użytek oraz dla naszych gości. Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne. Zaopatrują się w nie także nasi sąsiedzi oraz ich goście.”

Ewa
Uczestnik 3DWS

„Pierwszym serem jaki zrobiłam był Koryciński, potem były warsztaty 3DWS i Camembert i to był strzał w dziesiątkę. Pokazano nam jak robić sery krok po kroku przez co nauczyłam się robić miedzy innymi Goudę i przestałam kupować sery w sklepach. Na warsztatach zobaczyłam, że ludzi zakręconych na własne produkty jest więcej i do dnia dzisiejszego utrzymujemy kontakt i inspirujemy się oraz ciągle szukamy nowych wyzwań.”

Aga
Uczestniczka 3DWS

„Warsztaty pomogły mi zrozumieć wiele procesów technologicznych przy produkcji serów. Serowar Krzysztof ma ogromną wiedzę i w połączeniu z całą organizacją warsztaty dają niesamowite efekty. Dużym plusem jest to, że mogłem mieć swoje stanowisko pracy i w sumie każdy ser musiałem zrobić sam! Pozdrawiam całą ekipę od Fimple i mam nadzieję że do zobaczenia.”

Mateusz
Uczestnik 3DWS
Obejrzyj wideo, w którym Ewa opowiada dlaczego przyjechała na 3-Dniowe Warsztaty Serowarskie.

JAK DOJECHAĆ NA WARSZTATY?

To nie tak daleko jak myślisz!