Ocena uczestników:
3500.00 zł
Kup biletProwadzący:
Andrzej Sawicki
3-dniowe Warsztaty Serowarskie vol.1, to kultowe już warsztaty organizowane prze Fimple.tv. Ich pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podczas tego warsztatu nauczysz się podstaw serowarstwa i przejdziesz przez produkcję serów oraz produktów mlecznych jak np.: Ser Gouda, Camembert, Parmezan, Masło, Jogurt, czy Serek wiejski.
Sprawdź inne dostępne terminy
Ocena uczestników:
3500.00 zł
Kup biletDzielimy się z Tobą wiedzą, której nie znajdziesz ani w książkach, ani na grupach serowarskich. Ekspert powie Ci, kiedy mleko ma najwyższą jakość, jak zrobić próbę podpuszczkową czy fermentacyjną. Poznasz też proces urządzania domowej serowarni. Na warsztatach korzystasz z doświadczenia prowadzącego oraz innych uczestników. To świetne miejsce i czas na budowę świadomości żywieniowej.
Podczas warsztatów pracujemy tylko na mleku krowim – najlepszym do nauki, ponieważ ogólnodostępnym. Ale spokojnie, te same zasady wykorzystasz również np. przy mleku kozim. Prowadzący wyjaśni Ci wszystkie różnice. Dowiesz się także, czym są i jakie mają znaczenie dodatki serowarskie. A możemy zdradzić, że bez nich to ani rusz w stronę domowych serów rzemieślniczych.
Plan ułożyliśmy tak, żeby pokazać możliwie najwięcej gatunków serów. Chcemy pokazać Ci radość z domowego wytwarzania naturalnych, zdrowych produktów mlecznych. Na warsztatach dzielimy się z Tobą nie tylko dokładnymi przepisami na sery czy jogurty. Pokazujemy Ci też krok po kroku każdą czynność. W domu po prostu odtwarzasz to, czego Cię nauczymy. Ze wsparciem prowadzącego to naprawdę proste.
Spróbuj domowego masła, a nie zamienisz go na inne. Choć jego smak i trwałość zależy od rodzaju użytej śmietanki, to zawsze zachwyca swoją delikatnością.
Gęsta, kremowa, pyszna – śmietana kradnie serca wszystkich fanów wyrobów mlecznych. Pokażemy Ci, jak zrobić ją samodzielnie we własnym domu.
Niedoceniany raczej napój fermentowany. A przecież dostarcza potrzebne kultury bakterii! Zrób go z nami i poczuj jego wyjątkowy smak.
Idealny na start przygody z serami podpuszczkowymi. Krok po kroku pokażemy Ci cały proces wyrobu sera Gouda. Łącznie z parafinowaniem!
Wykorzystaj serwatkę pozostałą np. po serze Gouda i przygotuj domową ricottę. Świeża zachwyca delikatnością i jest bazą pod idealne desery, np. sernik.
2-3 tygodnie dzielą Cię od rozkoszowania się domowym serem Camembert. Zdradzimy Ci sekret Francuzów, którzy słyną z tego miękkiego sera pokrytego białym puchem.
Zmierz się z królem serów. Jego bogaty smak i zapach skusił już wielu. Twardy, długo dojrzewający ser podpuszczkowy wymaga cierpliwości, ale jest jej wart.
Dobry ser, wyraźnie skrzypiący między zębami to prawdziwy przysmak. Technika jest tu bardzo ważna, dlatego zrobisz go razem z nami. A sery z masy parzonej potrafią zaskoczyć.
Delikatna, ziarnista konsystencja tego serka rozpływa się w ustach. Ty, jako serowar, decydujesz o wielkości ziarna. Tworzysz własny serek i dokładnie czujesz jego smak.
Trudno wyobrazić sobie wiele dań bez greckiej fety. Po warsztatach to od Ciebie będzie zależeć jej konsystencja i mniej lub bardziej intensywny słony smak. Poczujesz różnicę, obiecujemy!
Od lat tworzymy materiały edukacyjne związane m.in. z serowarstwem. To pasja, którą się dzielimy. Po opiniach kursantów widać, że umiemy to robić. Wiemy, co to znaczy świadome serowarstwo!
Oddajemy w Twoje ręce wielokrotnie sprawdzone receptury. Dzięki dokładnym proporcjom za każdym razem otrzymasz produkt wysokiej jakości. Powtarzalność efektów jest dla nas bardzo ważna.
Na każdym etapie jesteśmy przy Tobie. Prowadzący pokazuje wszystkie czynności, tłumaczy kolejne zagadnienia i udowadnia, że dbanie o jakość jedzenia w zaciszu własnej kuchni jest bardzo proste.
Pracujesz na stanowisku wyposażonym w narzędzia, mleko, formy oraz chusty. Dostaniesz to, czego potrzeba do zrobienia wyrobów o zbalansowanym smaku i prawidłowej strukturze.
Andrzej Sawicki
Andrzej Sawicki zdobywał gastronomiczne szlify w hotelach i restauracjach w całej Polsce, pracował jako manager min. w Hotelu Grape***** we Wrocławiu oraz Bukowina Resort**** na Podhalu. Podczas swojego wieczoru kawalerskiego otrzymał voucher na warsztaty serowarskie (Fimple). To wydarzenie stało się początkiem jego nowej drogi zawodowej.
Po powrocie z kursu serowarskiego, zafascynowany procesem tworzenia serów, zaczął eksperymentować z różnymi technikami i przepisami, początkowo tworząc sery dla rodziny i znajomych.
Andrzej jest współzałożycielem "Serotoniny", czyli uznanej za jedną z lepszych na Dolnym Śląsku serowarni. Serotonina kultywuje rzemieślniczy warsztat pracy, w czym zawierają się dobre praktyki serowarskie, tradycyjne metody wytwarzania sera i nabiału oraz ręczny charakter pracy. Serowarnia odzwierciedla te wartości poprzez zaangażowanie w tworzenie serów bez użycia chemii i polepszaczy, korzystając z mleka tylko od lokalnych rolników.
Sprawdź inne dostępne terminy
Ocena uczestników:
3500.00 zł
Kup biletWybierz bilet i przejdź dalej, aby wybrać termin.
Ocena uczestników:
3500.00 zł
Kup biletZrób sobie prezent, który będzie nie tylko chwilową przyjemnością, ale też poprawi jakość Twojego jedzenia. Te warsztaty na długo zostają w pamięci! A zdobyta wiedza przyda się każdego dnia.
Ocena uczestników:
5000.00 zł
Kup biletWiemy, że lubicie przyjeżdżać do nas razem. Dlatego przygotowaliśmy bilet dla osoby towarzyszącej. To pomysł na wspólnie spędzony czas z daleka od miasta. Gotowanie ręka w rękę naprawdę zbliża!
Ocena uczestników:
5800.00 zł
Kup biletBilety PREMIUM, to niepowtarzalna oferta warsztatów Fimple.tv. Kupując tę formę biletu, otrzymasz wybrane przez siebie warsztaty w dwóch edycjach (2w1), oszczędzając przy tym czas i pieniądze.
Pracownia Rzemieślnicza Fimple.tv
Nie wyobrażam już sobie serów ze sklepu!
Ewa – uczestniczka 3DWS vol.1
Jestem osobą, która zawsze szuka dziury w całym. A tu nie było się do czego przyczepić. Super prowadzący Serowar Marek Mazurkiewicz. Świetni organizatorzy czuwający nad przebiegiem zajęć, smaczne jedzenie, no i atmosfera … Warsztaty przerosły moje oczekiwania!!! Obecnie robimy sery na własny użytek oraz dla naszych gości. Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne. Zaopatrują się w nie także nasi sąsiedzi oraz ich goście.
Szukam kolejnych serowarskich wyzwań!
Agnieszka – uczestniczka 3DWS vol.1
Pierwszym serem, który zrobiłam, był Koryciński. Potem warsztaty 3DWS i Camembert. To był strzał w dziesiątkę. Pokazano nam, jak zrobić sery krok po kroku, dzięki czemu nauczyłam się robić między innymi Goudę i przestałam kupować sery w sklepach. Na warsztatach zobaczyłam, że ludzi zakręconych na własne produkty jest więcej i do dnia dzisiejszego utrzymujemy kontakt, inspirujemy się oraz ciągle szukamy nowych wyzwań.
Serowarstwo mnie wciągnęło!
Mateusz – uczestnik 3DWS vol.1
Warsztaty pomogły mi zrozumieć wiele procesów technologicznych przy produkcji serów. Serowar Marek ma ogromną wiedzę i w połączeniu z całą organizacją warsztaty dają niesamowite efekty. Dużym plusem jest to, że mogłem mieć swoje stanowisko pracy i w sumie każdy ser musiałem zrobić sam! Pozdrawiam całą ekipę od Fimple i mam nadzieję że do zobaczenia.